Nespļauj uz manām kurpēm!

No Barikadopēdija

Nu tad beidzot! — saka cēsinieki, uzzinājuši, ka pilsētas padomes sesijā šonedēļ pieņemti sabiedriskās kārtības noteikumi. Pagaidām gan tikai uz papira, jo jaunajam Cēsu Municipālās policijas priekšniekam Visvaldim Pūcēm vēl jāsakārtojas darbam.

Par pamatmodeli izraudzīts Talsu variants, kur kārtībnieki darbojas gan patstāvīgi, gan koordinējot patruļas. Jādrukā arī kvītis par 1, 3 un 10 rubļiem. Sodīšana paredzama divos līmeņos — uz vietas un administratīvajā komisijā. Turklāt atteikšanās maksāt uz vietas nozīmē lielāku sodu administratīvajā komisijā. Domājams, beidzot būs gals tām dienām, kad varēja nospļauties uz ielas nesodīts. Ja spļaušana butu pats lielākais netikums, par to, protams, varētu priecāties ...

Cēsis, pateicoties sagrabējušajam apakšzemes inženierkomunikāciju tiklam, vismaz pašu mājās ir slavenas ar mūžīgajiem rakšanas darbiem. Pilsētas padomes sesija nolēma iekasēt sodanaudu no iestādēm, uzņēmumiem, organizācijām un pilsoņiem par rakšanas darbu termiņu neievērošanu. Pirmās desmit dienas virs termiņa — 50 rubli par katru dienu, pēc desmit dienam virs teimiņa — 100 rubli par katlu dienu. Par atkritumu izbēršanu neatļautās vietās — lidz 250 rubļiem pirmajā reizē, par nenovakšanu vai atkārtotu izbēršanu — lidz 500 rubļiem. Stimulējot «stukačus», pilsoņiem, kas noskaidrojuši, kurš ir atkritumu izgāzējs, paredzama prēmija lidz 25 procentiem no iekasētās maksas.

Cik tīkami gan būtu, ja pēc gaada varētu rakstīt, ka Cēsis atkritumi atrodami tikai izgāztuvē! Parkos un skvēros izskausta sabiedriskā žūpošana, pilsoņi(?) naktis nebļaustās un izvairās lietot necenzētus vārdus. Dārdzības dēļ smēķēšanu neatmetušie cigarešu galus met tikai atkritumu tvertnēs vai noglabā kabatā. Visiem mopēdiem pierīkoti trokšņu slāpētāji, melnstrādnieki nāk no darba kājām, jo baidās autobusā nosmērēt citiem pasažieriem drēbes. Neviens nebrauc ar laivu reibumā un neraksta uz sienām «Depeche Mode». Jauki, vai ne?

D. KĻAVIŅA